Visu mūsu produktu klāstu atradīsi šeit.

Kādēļ izvēlēties Mobil eļļas un smērvielas?

Izvēloties savam auto vispiemērotāko motoreļļu, jūs pasargāsit tā dzinēju un paildzināsit tā darba mūžu. Mobil smērvielas atbilst un pat pārsniedz vadošo automašīnu ražotāju prasības, tāpēc tās var izmantot jebkurā ikdienas auto apkopē. Mobil ir pasaulē visvairāk ieteiktais automašīnu motoreļļu zīmols!

Kura eļļa jāizvēlas?

Lai palīdzētu jums izvēlēties jūsu automašīnai, kravas un traktortehnikai vispiemērotāko eļļu, Mobil piedavā ērtu eļļu un smērvielu piemeklēšanas rīku. Tā datu bāzē ir dati par tūkstošiem automašīnu un kravas auto modeļiem un tā tiek nepārtraukti papildināta.

Izvēlies transportlīdzekļa veidu, ražotāju un modeli eļļu izvēles rīkā zemāk un Tu uzzināsi, kura eļļa ir vispiemērotākā Tavam transportlīdzeklim. Ja rodas šaubas, Tu vienmēr vari sazināties ar mūsu speciālistiem.

Mobil Serv eļļas analīzes

Mobil Serv℠ eļļas analīzes ir paredzētas laika un naudas ietaupīšanai, uzlabojot aprīkojuma produktivitāti.

Eļļas analīzes ir labs veids, kā novērtēt jūsu transportlīdzekļa stāvokli. Eļļas paraugs sniedz ļoti svarīgu informāciju, kura var palīdzēt:

  • Uzlabot produktivitāti
  • Samazināt neplānotu dīkstāvju iespējamību
  • Uzlabot aprīkojuma ilgmūžību
  • Samazināt smērvielas patēriņu

Uzziniet vairāk par pakalpojumu šeit.

 

Biežāk uzdotie jautājumi

Visas motoreļļas izgatavotas no bāzes eļļas un piedevām. Izšķir trīs veidu bāzes eļļas:

Minerāleļļas, kas iegūtas rafinējot naftu,
Sintētiskās eļļas, kas iegūtas pārtvaicējot minerāleļļas, sauktas arī par hidrokrekinga eļļām
Pilnībā sintētiskas bāzes eļļas, kas iegūtas no naftas ķīmiskajiem savienojumiem, tajā skaitā no etilēngāzes.
Pilnībā sintētiskās eļļas satur 100% mākslīgi radītus ogļūdeņražus (PAO, POE, ...), kā bāzes eļļu un īpašus piedevu kompleksus. Tie ir ļoti augstas veiktspējas šķidrumi. Visas "Mobil 1" eļļas ir pilnībā sintētiskas. Šīs trīs bāzes eļļas iespējams savā starpā sajaukt dažādās attiecībās, iegūstot dažādas kvalitātes eļļas, dažādām lietošanas vajadzībām. arī dažādiem maciņiem. Tādējādi, sajaucot minerālo eļļu ar sintētisko iegūstam pussintētisku eļļu. Sajaukšanas proporcijas var būt dažādas, līdz ar to gala produkts būs atšķirīgs gan pēc tehniskajām īpašībām, gan pēc cenas. Bet jaukt var ne tikai minerālo ar sintētisko bāzes eļļu. Kā jau minēts, visas trīs bāzes eļļas var jaukt kopā dažādās proporcijās un tad variantu var būt ļoti daudz.

Ņemot vērā augstāk minēto un to, ka naftas pārstrādes tehnoloģijas 150 gadu laikā, kopš cilvēki iemācījušies pārstrādāt naftu, ir ievērojami mainījušās un attīstījušās, līdzi mainās arī likumdošana un noteikumi. Un tā, 1999. gadā tika nolemts paplašināt vārda "sintētisks" skaidrojumu. Līdz ar to, par sintētiskajām eļļām atļauts saukt visus eļļu kompozīciju variantus, kuru sastāvā ir ķīmiski pārveidoti šķidrumi un kuri nodrošina veiktspēju, kādu sagaida no sintētiskajām eļļām. Te arī redzam, ka tirdzniecībā ir pieejamas eļļas ar raksturojumiem - fully synthetic, synthetic, synthetic bland, synthetic base, semi sinthetic...

No visa teiktā varam secināt, ka nav precīzi noteiktu robežu sintētisko eļļu klasificēšanā. Vienmēr pārliecinieties, kādas prasības pret eļļas kvalitāti nosaka Jūsu rīcībā nonākušā mehānisma izgatavotāji.

Sintētiskās eļļas, it sevišķi Mobil 1, priekšrocības. Daudz labāka: aizsardzība pret nodilumu, kā minerālajām eļļām, aizsardzība pret uzdegumu veidošanos, sūknēšanās zemās temperatūrās, stabilitāte augstās temperatūrās, samazināta eļļas iztvaikošana - zudumi. Pateicoties mazākai eļļas iekšējai pretestībai, tiek nodrošināta degvielas ekonomija, Eļļas īpašības tieši ietekmē motora nodilumu un pagarina tā kalpošanas laiku.

Jā, Mobil eļļas ir pilnībā saderīgas ar citu zīmolu eļļām. Nav nepieciešama skalošana. Tomēr šādus "kokteiļus" neiesakām lietot ilgstoši, ja nav galēja nepieciešamība. Pieliešanai labāk lietot tādu pašu eļļu, kas tur jau ir iepildīta.

Mobil 1 ir sintētiskā eļļa, kuras bāzē ir ķīmiska viela poli-alfa-olefīns PAO (polyalphaolefin). To izgatavo no gāzes, kas visbiežāk ir etilēns. Tas nesatur nevēlamus piemaisījumus - vasku, parafīnu- kā tvaicētās eļļas. Šo šķidrumu molekulas ir cilvēku veidotas, identiski vienādas. Atšķirībā no tvaicētajām eļļām, kuru ogļūdeņražu molekulas ir dabas veidotas un dažādas pēc izmēriem.

Molekulu izmēru nozīmi vieglāk saprast ar salīdzinājumu: Iedomājieties istabu pilnu ar futbola, basketbola, volejbola, tenisa u.c. bumbām... Līdzīgi izskatās minerāleļļas. Un tagad iedomājieties istabu pilnu tikai ar futbola bumbām... Tā izskatītos cilvēka veidotas molekulas ar kontrolētu struktūru un vēlamajiem parametriem. Tā ir Mobil 1 sintētiskā eļļa. Šāda eļļa daudz labāk saeļļo un aizsargā mehānismus un ir daudz izturīgāka mehāniskajās un termiskajās pārslodzēs.

Jā. Brīvi plūstošā Mobil 1 sāk aizsargāt dzinēju, līdzko tas tiek iedarbināts, padarot to par lielisku izvēli, ja lielākā daļa jūsu braucienu ietver īsus pārbraucienus. Īsos pārbraucienos – ātrs brauciens uz darbu, skolu vai veikalu – dzinējs tik tikko paspēj uzsilt, līdz atkal tiek izslēgts, tāpēc ir nepieciešama nevainojama aukstās pielaišanas aizsardzība, lai pasargātu dzinēja nodilumu. Pārbaudēs ir pierādīts, ka Mobil 1 joprojām brīvi plūst pat temperatūrās, kas zemākas par -40C un tas var sasniegt visas dzinēja kustošās detaļas 10 sekundes ātrāk nekā citas tradicionālās eļļas pielaišanas brīdī. Tas nozīmē, ka Mobil 1 sāk aizsargāt dzinēju uzreiz, ietaupot jūsu naudu degvielai un apkopes izmaksām. Kā arī, tas nozīmē uzticamāku iedarbināšanu pat visvēsākajos rītos.

Jā. Nevainojama aizsardzība pat visaugstākajā temperatūrā padara Mobil 1 par nevainojamu izvēli, ja lielākā jūsu brauciena daļa ir saistīta ar lielu ātrumu uz šosejas. Ja bieži braucat garus attālumus pa šoseju, jūsu automašīnas dzinējs ļoti uzkarst un var patērēt vairāk degvielas. Novēršot motora nodilumu, Mobil 1 saglabā dzinēju gandrīz tādā pat stāvoklī, kā tā uzstādīšanas dienā. Tas nozīmē, ka pat garos braucienos pa šoseju tas strādās augstākajā līmenī, darbosies efektīgāk un patērēs mazāk degvielas.

Jā. Nevainojamā aizsardzība, ko sniedz Mobil 1 tehnoloģija, saglabā jūsu dzinēju tādu pat, kā tas bija uzstādīšanas dienā, potenciāli izvairoties no nopietnām apkopes izmaksām. Tikpat svarīgi, brīvi plūstošā Mobil 1 taupa jūsu automašīnas dzinēja enerģiju, palīdzot labāk izmantot degvielu. Tāpēc kamēr Mobil 1 var maksāt nedaudz vairāk cenas ziņā, tas var ietaupīt jums daudz naudas automašīnas apkopē un uzturēšanā.

Vajadzētu ievērot tās pašas videi drošās procedūras, kā parastajām motoreļļām. Lūdzu, sazinieties ar vietējo vides dienestu vai jūsu atkritumu apsaimniekotāju, lai iegūtu detalizētāku informāciju par prasībām eļļu nodošanai atkritumos.