Mobil 1 atzīmē 40 gadu jubileju!

Добавлено: 20.11.2014

Mobil 1TM: 40 gadu vēsture

2014.gads iezīmē 40 gadu jubileju kopš Mobil 1 zīmola komerciālās izveides. Kopš 1974.gada Mobil1 sintētiskās motoreļļas ir nepārtraukti paaugstinājušas automašīnu motoreļļu veiktspējas latiņu. Gadu pēc gada Mobil 1 zīmola savstarpējās attiecības ar autoražotājiem un uzvarošajām sacīkšu komandām ir attīstījušās un pāraugušas patiesā auto dizaina un inovāciju sadarbībā.

„Mobil 1 īstais stāsts patiesībā sākās 1960to gadu otrajā pusē, kad ASV valdība lūdza ExxonMobil sintezēt smērvielu lidaparātu nolaišanās dzinējiem, kura nesasaltu temperatūrās, kas zemākas par -40°C. Tika izveidota sintētiskā Mobilgrease M 28, kas joprojām mūsdienās tiek izmantota aviācijas nozarē visā pasaulē,” tā Rebecca Pearson, pasažieru auto smērvielu zīmola vadītāja. Komanda turpināja attīstīt produktus, līdz 1974.gadā tika izveidota pirmā pilnībā sintētiskā Mobil 1 motoreļļa.

Spēcīga dzinēja aizsardzība

Katrs nākamais produkts uzlaboja dzinēja aizsardzību plašākā temperatūras diapazonā un grūtākos braukšanas apstākļos. Šodien Mobil 1 joprojām ir pasaules vadošā sintētiskā motoreļļa. Ir neskaitāmi Mobil 1 eļļu un smērvielu veidi visā pasaulē, sniedzot nepārspējamu aizsardzību pret nodilumu, nevainojamu veiktspēju augstā un zemā temperatūrā, kā arī aizsardzību pret nogulsnēm .

Pierādīta kvalitāte

1990.gadā ExxonMobil nolēma pārbaudīt Mobil 1 Million Miles Test pārbaudījumā. Jauna BMW 325i dzinējā tika iepildīta Mobil 1 motoreļļa, un tas brauca bez apstājas turpmākos četrus gadus, apstājoties tikai ikdienas apkopes veikšanai. Pēc miljons jūdžu nobraukšanas, tā motors tika rūpīgi pārbaudīts. Rezultāti bija pārsteidzoši – nebija nekādu nodiluma pazīmju. Motors ne tikai bija lieliskā darba kārtībā, bet arī lielākā daļa detaļu atbilda BMW jaunu detaļu stāvoklim.

Pasaules klases sadarbība

Šodien Mobil zīmols ir plaši pazīstams starp vadošajiem autoražotājiem, autosacīkšu uzvarētājiem un vienkāršiem pircējiem. Patiesībā, Mobil 1 ir motoreļļa, ko savos auto jau rūpnīcā iepilda vairāk kā 60 auto ražotāju visā pasaulē, ieskaitot Porsche, Mercedes-AMG, Aston Martin, Bentley, Mclaren un citus.

Mobil tehnoloģijas joprojām palīdz daudziem sacīkšu braucējiem motorsportā, par ko vairāk varat lasīt Mobil 1 Motorsports sadaļā.

ExxonMobil ir nepārtraukti uzlabojis smērvielu tehnoloģijas vairāk kā 100 gadus, ar mērķi nodrošināt augstas kvalitātes un veiktspējas smērvielu gan sporta automašīnām, gan ikdienas pasažieru auto. Arī šodien uzņēmums turpina ieguldīt līdzekļus Mobil zīmola produktu attīstībā.