Sintētiskās eļļas

Kas ir sintētiskās eļļas?

Sintētisko eļļu sastāvā ir vairāk attīrīta bāzes eļļa, salīdzinot ar parastajām minerālajām eļļām, piedāvājot nevainojamu aizsardzību un lielisku kvalitāti. Sintētiskajām eļļām ir vairāki ieguvumi, kas palīdz pagarināt dzinēju darbību. Lai saprastu, kas ir sintētiskās eļļas, apskatīsim motoreļļu izcelšanos.

Pastāv divi pamata smērvielu veidi:

  • Parastās minerālās eļļas ir tradicionālas smērvielas
  • Sintētiskās smērvielas, kas iegūst savu popularitāti

Abi smērvielu veidi tiek iegūti no jēlnaftas. Atšķirība ir tā, ka sintētiskās eļļas ir ražotas uzlabotā atīrīšanas procesā un ir tīrākas un kvalitatīvākas nekā parastās motoreļļas. Attīrīšanas process ne tikai samazina piesārņojumu, bet arī ļauj individuālām molekulām eļļā tikt piemērotām moderno dzinēju prasībām. Šādas pielāgotas molekulas sniedz augstāku aizsardzības līmeni un palielina eļļas kvalitāti.

Kas sintētiskajās eļļās ir tik labs?

Sintētisko eļļu izpildījums ir spēcīgāks, jo īpaši, ja runājam par eļļas plūšanas spēju zemas temperatūras apstākļos un stabilitāti augstā temperatūrā, kā arī par aizsardzību pret nogulsnēm. Šīs īpašības var palīdzēt samazināt dzinēja nodilumu un degvielas patēriņu, kā arī pagarināt dzinēja darba mūžu.

Sintētiskās eļļas ir veidotas īpaši ekstrēmiem apstākļiem, kādos darbojas modernie dzinēji. Tās ir brīvāk plūstošas nekā tradicionālās motoreļļas. Labākā sintētisko eļļu īpašība ir palielināta dzinēja aizsardzība. Kad dzinējs tiek iedarbināts, minerālajai eļļai ir nepieciešams laiks, lai sāktu cirkulēt, tādējādi rodas berze starp tajā brīdī nesaeļļotajām detaļām, radot nodilumu. Pretstatā minerālajām eļļām sintētiskās eļļas sāk cirkulēt uzreiz, aizsargājot katru kustošo detaļu dzinējā.

Sintētiskās eļļas var palīdzēt samazināt degvielas patēriņu. Tipiskā kravas automašīnas uzsilšanas procesā, minerālās eļļas ir biezākas un plūst daudz lēnāk, padarot dzinējus mazāk efektīvus un palielinot degvielas patēriņu. Sintētiskās eļļas savukārt, sāk plūst uzreiz, tādējādi dzinējs ātrāk sasniedz augstāko efektivitāti. Vēl viens sintētisko eļļu ieguvums ir tas, ka tās ir tīrākas, tādējādi palīdzot samazināt dzinēja izmešus, salīdzinot ar parastajām minerālajām eļļām.