Sintētisko smērvielu ieguvumi rūpniecībā

Mobil SHC pret minerālajām eļļām

Mobil SHC smērvielas piedāvā ieguvumus, ko minerālās eļļas vienkārši nespēj sniegt. Sarežģītos darba apstākļos kā, piemēram, augsta darba temperatūra, liela slodze un spiediens, bieža iekārtu palaišana un apstādināšana, plašs darba temperatūras diapazons, Mobil SHC smērvielas kļūst pat ļoti svarīgas, lai nodrošinātu uzticamu iekārtu darbu, vai tie būtu zobrati, kompresori, gultņi vai gaisa kompresori.

Piemēram, Mobil SHC smērvielu augšējais darba limits ir ievērojami augstāks kā maksimālā darba temperatūra augstas kvalitātes minerālajām eļļām. Un ar nevainojamu termālo stabilitāti un oksidācijas pretestību var samazināt nogulšņu rašanos, tajā pat laikā palielinot eļļas maiņas intervālu.

Mobil SHC smērvielas ir noderīgas arī darbam zemas temperatūras vidē, kur minerālās eļļas sāk biezēt. Augstais viskozitātes indekss ļauj Mobil SHC smērvielām plūst pat zemā temperatūrā, nodrošinot labāku smērvielas kārtiņas biezumu, tā rezultātā pasargājot iekārtas detaļas pret nodiluma ekstrēmās temperatūrās.

Visas šīs Mobil SHC īpašības sniedz vēl vienu potenciālu ieguvumu – enerģijas efektivitāti. Sintētiskās eļļas nodrošina biezāku smērvielas kārtiņu darba temperatūrā, salīdzinot ar minerālajām eļļām, tādējādi samazinot saskari "metāls-pret-metālu" un ar to saistīto enerģijas zudumu. Turklāt, enerģiju var zaudēt arī mehānisko daļu kustības laikā caur eļļu – sintētiskajām eļļām ir zemāka viskozitāte, salīdzinot ar līdzīgām minerālajām eļļām, kam ir tāda pati ISO viskozitāte palaišanas brīdī. Tādējādi, detaļām kustoties cauri eļļai, ir mazāks enerģijas zudums nekā tas būtu ar minerālo eļļu. Visbeidzot, tā kā Mobil SHC smērvielām ir zems sprieguma koeficients, tās labāk darbojas augsta spiediena apstākļos.

Mobil SHC smērvielas palīdz uzlabot iekārtu darbu, aprīkojuma pieejamību un potenciāli uzlabo produktivitāti.